|

مارکت اندروید ایرانی پلازا - دانلود بازی و برنامه جدید

 

انجمن های بحث و گفت و گو گپز ، اجتماعی شوید
پارک ساعی

امتیاز (12) :
 
این مورد را در گوگل محبوب کنید

بوستان ساعی یا پارک ساعی یکی از بوستان‌های عمومی تهران است که با مساحتی در حدود ۱۲ هکتار در خیابان ولیعصر و در منطقه ۶ شهرداری تهران واقع شده‌است. محل این پارک در سال ۱۳۲۴ توسط مهندس کریم ساعی درخت‌کاری شد و در اختیار وزارت کشاورزی وقت قرار گرفت.
تاریخچه
در سال ۱۳۲۹ و به تلاش مهندس کریم ساعی، بوستان ساعی به شکل جنگلی بنیان گذاشته شد. پیش‌تر در سال ۱۳۲۴ زمین این بوستان درخت‌کاری گردیده و در اختیار وزارت کشاورزی وقت قرار گرفته بود. پس از درگذشت مهندس ساعی به علت سانحه هوایی، این پارک همچنان به شکل گذشته و وابسته به وزارت کشاورزی باقی ماند. پس از توسعه شهر تهران در سال ۱۳۳۴ این پارک به شهرداری تهران واگذار گردید و پس از آن سازمان پارک‌ها با تجهیز این پارک آن را عمومی کرد.
مشخصات
وسعت بوستان ساعی ۱۲۰۰۸۲ متر مربع و دارای شش ورودی است. در پی توسعه و تجهیز بوستان، بناهایی مانند جوی، برکه، آبشار و زمین بازی درست شده‌اند و قسمتی از پارک نیز به باغ ژاپنی معروف است که پرندگان آبزی هم در آن قسمت نگه‌داری می‌شوند. در قسمت حیات‌وحش پارک، حیوانات دیگری نیز نگه‌داری می‌شوند که از جملهٔ آن‌ها می‌توان به خرگوش٬ قوچ ارمنی٬ غاز٬ قو٬ مرغابی٬ سنجاب٬ طوطی وحشی و طاووس اشاره نمود. پوشش گیاهی پارک نیز بسیار متنوع می‌باشد و از میان آن‌ها می‌توان به چنار٬ کاج تهران٬ سرو شیرازی، سرو نقره‌ای، سرو بادبزنی، سرو تبری٬ برگ‌بو، افرا، نارون‌، سدروس‌، ماگنولیا، یاس وحشی‌، ژنیگو، زالزالک، گردو و سیب اشاره کرد.
 

خیابان ولیعصر، پائین ترازتوانیر، روبه روی آزمایشگاه مرکزیخ
۸۸۷۸۸۲۰۸- ۸۸۷۷۶۷۲۵
نظرات مشتریان


Anonymous

قسمت شیشه ای جلوی درب پارک که مرغ عشق و فنچ داخل آن نگه داری می شود برخلاف فضای سبز و خیلی قشنگ پارک خیلی دلگیر و غمزده است چرا کسی دلش به حال پرندگان نمی سوزد ؟چرا به فضای سبز و نورگیر و دلبازی منتقل نمی شوند ؟چرا مدیر پارک یا کسی که صاحب نظر و اختیار است کاری نمی کند ؟

الهام

عشق رمان ملکه عشق اونجا رقم خورد.گرچه کش و قوسش عذاب آور بود و ارزش خوندن نداشت.

sami

بهترین خاطراتم رو اونجا گذروندم واقعا پارک خیلی خوبی هست هم از نظر محیط هم زیبایی هایش که واقعا تکه شاید برای من خاطره انگیزتر از این حرفا باشه ای پارک من که عاشق پارک ساعی هستم ♥

Anonymous

یادگار عشق

پلاریس

پارک دوست داشتنی من!نظر خود را بیان کنید