|

مارکت اندروید ایرانی پلازا - دانلود بازی و برنامه جدید

 

انجمن های بحث و گفت و گو گپز ، اجتماعی شوید
فرهنگسرای خاوران

امتیاز (13) :
 
این مورد را در گوگل محبوب کنید

فرهنگسرای خاوران بین سال های 1372 و 1373 خورشیدی و با طراحی و نظارت دفتر فنی آن فرهنگسرا،ساخته شد. فرهنگسرای خاوران در محله مسگرآباد قدیم، واقع در جنوب شرقی تهران، در منطقه 15 واقع است. 
منطقه خاوران از متراکم ترین و محروم ترین نقاط تهران به حساب می آمد که اهالی آن به هیچ فضای فرهنگی در محدوده سکونت خویش دسترسی نداشتند. فرهنگسرای خاوران با حدود 83000 مترمربع مساحت و 21000 مترمربع زیربنا، فضاهای فرهنگی منطقه و پیرامون آن را تامین کرده است. 
 تالار نمایش و سینما در دو بخش کودکان و بزرگسالان، خانه کودک، کتابخانه، کلاس های آموزشی، فضای نمایشگاه، ساختمان اداری، بازارچه ی فرهنگ و هنر و فضاهای جنبی باز و نیمه باز، بخش های عمده مجموعه را تشکیل می دهند. در معماری مجموعه سعی بر آن بوده است تا با الهام گرفتن از معماری اسلامی ایران، در جانمایی فضاها، همچنین بر فرم و فضا تاکید مضاعف شود. 
هندسه و تقارن فضاها، نظم خاصی را بر مجموعه حاکم می سازد که توجه و تمرکز را به سوی فضاهای اصلی معطوف می دارد. ساختمان اداری با ارتفاع زیاد و عقب نشینی انحنایی نسبت به خیابان، ورودی جذابی را برای مجموعه ایجاد نموده است. بازارچه با الهام گرفتن از گودال باغچه های معماری ایرانی، با داشتن حیاط مرکزی، پایین تر از سطح زمین قرار گرفته است.

خاوران - نرسیده به میدان بسیج
۳۳۷۳۰۰۰۲-۵,۳۳۷۱۷۰۳۸,۳۳۷۰۸۴۹۶نظر خود را بیان کنید