|

مارکت اندروید ایرانی پلازا - دانلود بازی و برنامه جدید

 

انجمن های بحث و گفت و گو گپز ، اجتماعی شوید
دانشگاه تهران-دانشکده علوم اجتماعی

امتیاز (6) :
 
این مورد را در گوگل محبوب کنید

در سال 1351، دانشكده علوم اجتماعي با ادغام دو مؤسسه مطالعات و تحقيقات اجتماعي و مؤسسه تحقيقات تعاون (مؤسسه مطالعات و تحقيقات اجتماعي در سال 1337 و مؤسسه تحقيقات تعاون در سال 1346 تأسيس شده‌اند) تحت عنوان دانشكده علوم اجتماعي و تعاون به عنوان اولين دانشكده مستقل آموزش عالي علوم اجتماعي در ايران، در محل دانشسراي عالي سابق واقع در ميدان بهارستان رسماً آغاز به كار كرد و از اين پس در دو مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد دانشجو پذيرفت.
قبل از اين تاريخ، رشته علوم اجتماعي در دانشكده ادبيات و علوم انساني دانشگاه تهران و تنها در مقطع كارشناسي تدريس مي‌شد .
پس از تأسيس دانشكده مستقل، گروه آموزشي علوم اجتماعي به گروه آموزشي جامعه‌شناسي تبديل شد و سپس گروههاي آموزشي انسان‌شناسي، جمعيت‌شناسي و تعاون به آن اضافه شد.
دانشكده علوم اجتماعي با نزديك به 5 دهه فعاليت آموزشي و پژوهشي، در طي اين سالها تغيير و تحولات بسياري را در سطوح صوري و كمي و همچنين ساختاري پذيرفته است. عمده اين تحولات از نيمه دوم دهه 1370 رخ داده است. از جمله اين تغييرات ساختاري، پذيرش دانشجو براي اولين بار در ايران در مقطع دكتري تخصصي رشته جامعه‌شناسي از سال 1368 مي‌باشد.
لازم به ذكر است كه در ادامه اين روند از سال تحصيلي 76-1375 در رشته‌هاي جامعه‌شناسي نظري فرهنگي، جامعه‌شناسي مسائل اجتماعي، جامعه‌شناسي توسعه، جامعه‌شناسي گروههاي اجتماعي و از سال تحصيلي 82-1381 در رشته جمعيت‌شناسي در مقطع دكتري تخصصي‏، دانشجو پذيرفته شده است.
همچنين در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد بتدريج رشته‌ها و گرايشهاي متعدد ديگري ايجاد شده است. از سال 1371 نيز دانشكده علوم اجتماعي به مكان فعلي واقع در بزرگراه جلال‌ آل احمد جنب دانشگاه تربيت مدرس منتقل شده است.

تهران-بزرگراه جلال آل احمد-جنب بيمارستان شريعتي
02188020077نظر خود را بیان کنید